מדור משפחה והורות


חינוך ילדים


אפשר להגיד מזל טוב! הפכנו להורים בפעם הראשונה. ילד מהווה התחלה חדשה שמביאה איתה שמחה ואתגרים רבים. האתגר הגדול מכולם הוא חינוך הילדים, חינוך הילדים זו משימה לא קלה הדורשת מההורים המון תשומת לב, רגישות והבנה. 

כיום ההורים דואגים יותר לפרנסת המשפחה, ולכן עובדים קשה יותר מבעבר. דבר שמקשה עליהם להתמודד עם חינוך הילדים, ומעניק להם פחוץ זמן איכות איתם.

בימינו כאשר החברה המודרנית משרה אווירה של לחץ על הילדים והמון רצון להשתייך, אנו צריכים ללמד את ילדנו שהוא אדם בפני עצמו עם דעות חזקות שלא נגרר אחר שטויות.

בשל הסיבות הללו חשובה התקשורת והדיאלוג במשפחה. כאשר הילד שלכם סמוך ובטוח שיוכל לספר לכם הכל בצורה מכובדת והוא לא יישפט, הוא מרגיש פחות צורך להתסתתר או לעשות משהו שהוא לא תקין.

מומלץ להיות ישירים עם הילדים,לשתף אותם בנושאים שקשורים אליכם כמו : עבודה, חברים ובילוי מסויים. חשוב נורא להקפיד שהתכנים שאתם משתפים עם הילד יהיו מתאימים לגילם, בכדי לא להכביד עליהם רגשית.

כמו כן, רצוי לקבל את הטעויות שהילד עושה בהבנה ולהדריך אותו לדרך נכונה. כך שאתם אינכם מסכימים למעשיו, אך בכל זאת תובילו אותו לדרך טובה ובטוחה יותר ללא שיפוט. עצם העובדה שאתם סומכים על ילדכם ומגלים הבנה, יגרמו לכך שהילד ירגיש בטוח לשתף אתכם ולהתייעץ איתכם על הכל.

מחקרים רבים הוכיחו שילדים אשר משתפים את הוריהם בדברים שקורים בחייהם, נמצאים פחות בסיכון להיחשפות לסמים, אלכוהול, עישון ואובדנות.

צחוק- הוא כלי חשוב בחיינו, משפיע מבפני ומבחוץ עלינו ועל הסביבה שלנו לטובה

הצחוק פותח חסימות ומשפר את הפרשת האנדרופינים במוח, דבר המשפר את מצב הרוח ויעודד את ילדכם להיות אדם שמח.ולכן, כדאי לצחוק עם הילדים מדי פעם ולעודד אותם לראות דברים בצורה חיובית.

כמו כן, מומלץ לבצע פעילויות לכל המשפחה יחדיו בבית בשעות הפנאי כמו משחקים,גידול גינה וצפייה בטלוויזיה.ישנם עוד המון רעיונות וטיפים לחיי המשפחה , פשוט תמצאו את הפעילות המתאימה ביותר בעבורככם

ניתן ללמד את הילד מהי אחריות ע"י אימוץ חיית מחמד שתהיה רק שלו. ללמד אותו להיות קשוב לצרכיה, אחראי ולאהוב אותה, כך בעצם אנו גורמים לילד להיות אוהב ולא אנוכי. החיה המומלצת ביותר לגידול היא מהסיבה הפשוטה שכלב- הוא ידידו הטוב של האדם.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן