מדור משפחה והורות


נקודות חשובות לשינה טובה יותר


לאנשים בעלי קריירה ומשפחה שאין להם זמן פנאי רב למנוחה מהעבודה ומסדר היום העמוס, או שסובלים מנדודי שינה מסיבות כאלה ואחרות, השינה חשובה ביותר.

שינה היא חשובה לבריאות של כל אדם, והיא אפילו מונעת מחלות.
בעקבות אורח החיים העמוס שלנו בעולם המדורני העכשווי, אנשים עלולים לסבול מהפרעות בשינה, מסיבות שונות. כמו שזה חשוב לישון טוב בזמן ההריון, ולדאוג לשינה לתינוקנו, חשוב לדאוג לישון טוב כדי לקבל את האנרגיות לגידול המשפחה ולעבודה.
שינה טובה וסדירה היא חשובה  מבחינה בריאותית מאוד והדבר הוכח על פי רוב המחקרים.
על מנת להגיע לשינה טובה ישנם מספר גורמים שניתן לוודא.

 • לכבות אורות מכל סוג שהוא- כולל פלאפונים ומכשירים דיגיטליים למיניהם. ידוע שהאור גורם לאדם להיות במצב ערות, ושהם שולחים גלים של אור המפריעים לשינה. כבו את כל המכשירים כמו מסכי מחשב ומחשבים, טלוויזיות זמן מה לפני השינה.
  כמו כן הנמיכו את כל האורות מספר שעות ברחבי הבית לפני השינה, מה שמשדר למוח לשנו להיכנס למצב שינה. מומלץ להשאיר אור דולק בשירותים על מנת לא להדליק אורות גבוהים ברחבי הבית באמצע הלילה אם צריכים להיכנס לשירותים.

 • כפי שניטרלנו את האור מהעיניים לפני השינה, יש לנטרל את הרעשים בבית לפני השינה. רעשים כמו רעשיי טלוויזיה או רדיו, רעש של קולות בעלי חיים כמו כלבים או חתולים שמייללים בלילה, נחירות של בני הזוג, מזגנים, מאווררים (בקיץ), ברזים דולפים, שעונים וכו'. ככל שהסביבה שלנו תהיה יותר שקטה כך השינה שלנו תהיה טובה יותר. הורים לילדים ותינוקות הופכים רגישים לרעשים וקולות בשעות השינה. למי שרגיש מאוד ניתן לשים אטמי אוזניים טובים שיפחיתו את ההפרעה.

 • לגבי תזונה בשעות הערב והלילה, יש להימנע משתיית נוזלים בשעות הערב והלילה, כדי למנוע מטיולים לשירותים בשעות הלילה. יש אנשים שלאחר שקמו כבר קשה להם להירדם בחזרה לכן יש למנוע את המצב שבו קמים מספר פעמים לשירותים באמצע הלילה.
  אין לאכול ארוחות גדולות שעלולים להקשות על העיכול בשעות הלילה, וכמובן גם על השינה.
  יש לאכול מאכלים "קלילים" שיתעכלו בקלות בגוף. יש להפחית מצריכת הקפה/ משקאות המכילים קפאין לפני השינה, כיוון שקפאין משפיע על השינה והמנוחה של הגוף.
  כדאי לשתות תה חם או שתייה עדינה וכמובן לא קפאין או אלכוהול.

 • שינה או נמנום בשעות שלפני השינה בלילה אינן מומלצות, זה עלול לפגוע בשינה של הלילה. נסו לא להירדם במהלך היום ואם כן אז רק לזמן קצר של פחות מחצי שעה.

 • השתמשו בכרית ומזרן טובים. אין לזלזל בהן כי הן יכולות להעניק לכם שינה טובה בהרבה. על הכרית לתמוך בצוואר היטב, לא להיות גבוהה מדיי או שטוחה מדיי. על המזרן להיות בדרגת הקושי המתאימה לגב, ולבעלי האלרגיות למינהם יש לעטוף את המזרן כך שלא יצבור אבק, עובש וכו'.
  כמו כן יש לעטוף את הכריות. ניתן לעשות זאת בשקיות אטומות לאוויר ואבק.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן