מדור משפחה והורות


גידול גינה אורגנית בבית


גינה אורגנית בבית-  טבעי יותר פשוט יותר טעים יותר בריא יותר יפה יותר. גינה אורגנית זה בהחלט הדבר הבא!

יתרונות הגינה האורגנית אינם נגמרים, גם חוסכים את התשלום בסופרמרקטים, גם מרוויחים פירות וירקות טריים וטובים יותר, טובים לבריאות ללא רעלים או ריסוס, גם מתחברים לטבע וגם נהנים מלגדל פירות וירקות במו ידינו. אין כמו גידול עגבניות, גידול מלפפונים חסה גזר ולימונים בעצמנו.
מרבית האנשים חושבים על לגדל פירות או ירקות בבית או בגינה מתעצלים ואומרים לעצמם לא זה תהליך קשה מדיי, אין לי זמן, אני לא מבין בזה אז אין טעם, ועוד שלל תירוצים וסיבות שונות.
ההפך הוא הנכון!

בתקופה העכשווית יש ריסוסים כבדים ורעלים סינטטים ודשנים מסוכנים וחומרים כימיים בירקות והפירות שאנו מכניסים לגוף.
הדבר הבא הוא לגדל אותם בעצמנו בבית ללא כל החומרים הנ"ל, וזה פשוט ומומלץ מאוד. הדבר תורם לחינוך הילדים, בכך שהילד לומד לגדל משהו חי שמסתמך עליו וזקוק לו לדאגה לאחריות וטיפול שלו, ועוזר בשמירה על בריאות הילד בשיפור ההשפעה הסביבתית, ובעצם הדבר חיובי בעוד המון אספקטים.
הטעמים שנקבל בתמורה הם טובים יותר, ונקיים יותר.
כל החומרים שצריכים לכך נמצאים ליד הבית, אינם מסוכנים או מזיקים לבריאות, כמו שימוש בחרקים או מיחזור המים.

יש לדאוג למקום בגינה שמקבל בסביבות מינימום 6 שעות אור שמש. קנו ממשתלה טובה שתילים  אורגניים באיכות טובה. אין להתפשר על האיכות שכן שתילים אורגניים הם אינם יקרים משמעותית מהרגילים.
יש לפזר קומפוסט אורגני, על מנת שהצמח יגדל בסביבה טובה. הקומפוסט הוא בעצם דשן אורגני טבעי מעופות או פרות שהתפרקו באופן טבעי.
לגבי השקייה אין צורך בלהשקות יתר על המידה, גם חבל לבזבז מים וגם עודף מים לרוב יהרוס ויפגום בגדילת הצמח. עדיף לשים טפטפות כדי להעניק השקייה יעילה וחסכונית.
ישנן מיני מזיקים כגון כנימות עלה ומחלות כגון קימחון שהם מחלות למשל במשפחת הדלועיים (מלפפון, קישוא, אבטיח מלון דלעת).
כמובן שיש לחקור את הנושאים ולדעת ממה להיזהר ואיך לטפל בכל בעיה שמתרחשת בגינה.

שתפו את ילדיכם בכל התהליך. הילדים לומדים לקחת אחריות על צמח, לומדים את פירות ההשקעה והטיפוח של גידול הצמחים,לומדים לדחות סיפוקים (עד שהפירות והירקות מבשילים חולף זמן) החוויה מקרבת בין בני המשפחה וטובה לפעילות בשעות הפנאי בבית שלכם.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן