מדור משפחה והורות


פעילות מחוץ לבית לכל המשפחה


ישנן מגוון מקומות לכל בני הבית והמשפחה, שניתן לקחת את הילדים אליהם בשעות הפנאי או בחופשים שלנו או בשבתות וחגים. 

כל משפחה זקוקה לטיולים מחוץ לעיר או לבית ואם יש זמן פנוי זה בדיוק הזמן לנצל את שלל המקומות שמציעה לנו ישראל היפה. בחופשים תמיד חושבים כיצד להעסיק את הילדים וכיצד לבלות את הזמן בשבת או בחג.
אז במקום לשבת מול הטלווזיה, המחשב או לעשות פעילויות בבית, זה הזמן לצאת החוצה לאוויר ולשמש (יש להצטייד כראוי).

למקומות הנמצאים בטבע יש להצטייד במים, כובע, קרם הגנה, ומעט אוכל.

תל אפק - פארק הנמצא ליד ראש העין, הוא מכיל מבצר מהמאה ה-16, אם הולכים לכיוון הנחל הוא מכיל מים נקיים שזורמים בצורה נעימה.

יער בארי - הוא יער שנמצא בנגב, הוא יער גדול מעל ל-10,000 דונם, ובשיא הפריחה הוא נצבע בצבעים מרהיבים ויפים.
אין ספק שזה מקום אידיאלי לטיול משפחתי בעיקר בזמן הפריחה של הכלניות באביב, ועוד צמחים מוגנים, שזה מראה שאף ילד לא ישכח. כמו כן יש שם מסלולי אופניים למי שרוכב.

פארק הירקון - נחל הירקון נמצצא בתל אביב ומשתרע על פני כ-30 ק"מ. מראש העין דרך תל אביב עד לים התיכון. יש בו המון מדשאות בחלו שבתל אביב ומקום לעשות פיקניקים, טיולים, משחקים, וכל שעולה על רוחכם. ניתן לשכור סירה ולטייל בנחל.

שמורת טבע חי בר- השמורה נמצאת בכרמל ומשתרעת על שטח של כ- 6000 דונם, המטרה של המקום היא להחזיר לישראל את חיות הבר. יש שם כבש בר, יחמור מצוי, עזיי בר, אייל כרמל, נשרים ועופות דורסים. אפשר להתרשם מהסיפור על כל אותן חיות.

בית גוברין - הוא גן לאומי בגודל של כ-5000 דונם (כחצי מיער בארי) והוא סוג של מבוך של המון מערות מסלעי קירטון. הגן נמצא ליד קיבוץ בית גוברין בשפלת יהודה.
זהו מקום שמשלב היסטוריה ובו זמנית יש בו גם אפשרות לצאת לטיולים ברגל.

מוזיאון עין יעל - המקום מציע המון פעילויות למשפחה הוא נמצא בחיק הטבע בירושלים, יש בו מעיין, שרידים ארכיאולוגיים ועוד.יש פינת חי שאפשר ללטף בה בעלי חיים.
יש המון פעילויות לילדים ולהורים כמו: נגינה על חליל, אריגה, פסיפס, וסדנאות נייר למינהן.

מוזיאון המדע בירושלים - המוזיאון מתאים לכל המשפחה והוא מלא בתערוכות מגוונות  בנושא מדע וטכנולוגיה. הילדים יכולים להשתלב בתערוכות. בתערוכות עבר היו בניית רובוטים בובות ענק, ובכלל מגוון פעילויות מעניינות.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן