מדור משפחה והורות


אכילה נכונה לתינוקות


תזונה נכונה אינה רק עבורינו המבוגרים, היא מתחילה משלב הינקות, שבו נרכשים הרגלי האכילה של ילדינו.

תזונה נכונה היא חשובה עבור כל הגילאים בפרט עבור ילדינו. חשוב להקפיד מגיל צעיר על תזונה נכונה שעשירה בכל הרכיבים החשובים לגוף.
חשוב שכל ארוחה שילדינו אוכלים תכיל את כל אבות המזון מינרלים וויטמינים. הדבר לא פשוט כשהם קטנים כיוון שהם אולי עלולים לא לאהוב או להתחבר לטעמים השונים של המזונות השונים. לכן התפקיד של ההורים הוא לגרום לתינוקות ולפעוטות למצב שבו הם ישתפו פעולה עימם.

מצאו סיבה "הגיונית" עבור הילד שעבורה הוא יסכים לאכול את המאכל. הסיבה ההגיונית תעניק להם רצון להפיק תועלת מהמאכל הרלוונטי. ילדים רוצים להיות "גדולים וחזקים" כדאי להשתמש בזה על מנת להסביר להם מדוע חשוב לאכול את מה שאנו רוצים שהם יאכלו.

שירו שירים וספרו סיפורים סביב השולחן כדי ליצור תחושה טובה רגועה ונעימה סביב שולחן האוכל. אפשר גם לשחק משחקים יחד.
חשוב לאכול יחד בזמן האוכל. הם לומדים מההורים, ככל שתעניקו להם דוגמא בגיל צעיר יותר כך הם ידבקו במה שהם רואים בעתיד. לכן חשוב לתת להם דוגמא כי הם מנסים לחקות את מי שנמצא על ידם ללא הרף. הרעיון הוא לא לדחוק בהם לעשות משהו אלא לעשות זאת ביחד כשגם אתם עושים זאת. אתם הגורם הכי משפיע להתנהגות שלהם ולכן הם יחקו אתכם אז היו שם בשביל זה.

הימנעו משימוש בצבעי מאכל. בנוסף לכך שהם אינם טובים לבריאות, הם עלולים להחמיר מצבי קשב וריכוז.
ירקות תמיד טובים למאכל ולבריאות והם מעטרים כל ארוחה בשלל צבעים וצורות. כדאי להכניס לתפריט מגוון ירקות בכל הצבעים והם תורמים ערכים תזונתיים רבים. אם תדעו איך ליצור עניין (כמו לחתוך צורות מעניינות לפני האכילה) כנראה שגם הילדים יתעניינו בירקות הצבעוניים.
שתפו את הילדים בהכנת הארוחות. זה תמיד יוצר איחוד ואווירה כיפית ומשמחת, שגם עדיפה כמובן על מאכלים מוכנים מראש שמחממים במיקרוגל ומאבדים מערכיהם התזונתיים.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן