מדור משפחה והורות


קנייה נבונה יותר בסופר


כל משפחה עורכת קניות לבית בסופרמרקט לפחות פעם בשבוע , לכן מן הראוי לשים לב לפרטים הקטנים אך החשובים שיש להתייחס אליהם למען קנייה נבונה חסכונית, ובריאה יותר.

בסופרים ישנם שפע מוצרים מכל המינים והסוגים ובמגוון אריזות צורות ומחירים. למשל נייר טואלט תוכלו למצוא דו-שכבתי, תלת-שכבתי, באריזה משפחתית, רגילה, נייר טואלט צבעוני או חלק, לבן או מקושט, במחיר כזה ואחר. אז כדאי לשים לב ולהתמקד במה שחשוב. כך תוכלו לחסוך את העלות הגבוהה להפחית הוצאות ולהעלות את רמת התזונה מבחינה בריאותית.

הכינו רשימה מראש והיצמדו למה שכתבתם מראש. אם תיצמדו לרשימה תקנו פחות "שטויות" ותהיו יותר מבוקרים על מה שנכנס לביתכם מבלי להתפתות למוצרים כאלה ואחרים שאתם לא בהכרח צריכים. הרשימה תאפשר לכם לדעת מה באמת צריך בבית, במקום לקנות "אקסטרה" ולבזבז יותר.
אין ללכת לקניות כשאתם מרגישים רעב או לפני ארוחה.  זה עלול לגרום לכם לקנות יותר דברים על פי החשק הרגעי שהרעב יגרום לכם, ותקנו אותם אף על פי שאתם אפילו כלל לא צריכים.

כמו כן מומלץ לא להביא את הילדים לסופר איתכם לקניה המרכזית, כיוון שזה עלול להגדיל את הקנייה בהרבה. לכל ילד יש פיתויים בסופר (למשל: ממתקים!) ולרוב הם לא יהיו בריאים וטובים לגוף.

קנו אריזות וחבילות משפחתיות. לרוב הן יהיו חסכוניות יותר.
קנו מוצרים עם סיבים תזונתיים, כגון דגנים מלאים ומזונות שאינם מעובדים. כשאוכלים מאכלים ומזונות בעלי סיבים תזונתיים משפרים את תחושת השובע בגוף לאורך זמן, האוכל מתפרק בגוף יותר לאט ומתעכל יותר טוב. למשל התחיטלו מלחם מחיטה מלאה, דגני בוקר מלאים אורז או פסטה מלאים יחד עם ה"רגילים". ועשו את המעבר לקנייה בריאה יותר בצורה איטית ושקולה.

השתדלו לוותר על מיצי-פירות שאינם טבעיים, כמו נקטרים, כיוון שאלה מלאים בתוספי סוכר וקלוריות, והם אינם טבעיים. הם לא מהווים תחליף אמיתי לאכילת פירות, או סחיטת מיץ-פירות טרי.
תמיד השוו מחירים. כשאתם נמצאים בסופר הקדישו זמן לבדיקת המוצר ומתחריו וערכו בדיקה והשוואה של כמות ומחירים מוצעים.
קנו במבצעים רק מה שאתם באמת צריכים, ולא רק כי המוצר הזה נמצא במבצע, זה פיתוי גדול אך אם שמים לב לכך אז אפשר לחסוך את הקנייה הלא נחוצה. הקפידו לשים לב למוצרים שבתחתית או במדפים העליונים שכן רשתות מעוניינות לשים את המוצרים שהיא מעוניינת למכור ב"גובה העיניים" של הקונה במרכז יחסית, לפעמים שווה להתייחס למדפים הפחות מרכזיים.

לבסוף, בדקו את קבלה/ החשבונית, האם הכל נמצא ואין טעויות.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן