מדור משפחה והורות


תכנון תקציב משפחתי נכון


התקציב במשפחתי בשנים האחרונות הפך לחשוב ביותר בחיי משפחות, עקב שינוי המצב הכלכלי בארצנו. משפחה צריכה להתארגן כראוי לקראת קנייה כזו או אחרת אם מעוניינים בהפחתת ההוצאות.

לכל משפחה שמעוניינת לחסוך מעט ולנהל את תקציב הבית בצורה נבונה וחסכונית יותר מוזמנת להתארגן כראוי ולקחת כמה דברים חשובים בחשבון לקראת הוצאות גדולות אך גם קטנות. התשלום כיום הוא גבוה עבור שירותים כאלה ואחרים מה שעלול להביא להוצאות גדולות יתר על המידה. על כן יש צורך במתן תשומת לב בנושא.
אפשר לאכול בזול או לטוס בזול, להפחית מחירים של מוצרי חשמל למצוא מחירי מבצע שווים.
חשוב לעקוב אחר ההוצאות, להכין רשימות של מה אנחנו צריכים, למול כמה שילמנו וכמה הוצאנו על כל דבר.

השוו מחירים: החל ממחירי מוצרי חשמל, תמרוקים, ועד למחירי טיסות חופשות ומלונות. בפועל המון מהמחירים מופיעים ברחבי הרשת, וניתן לבצע מגוון השוואות מחירים ולדלות מידע על מחירים שאתם מעוניינים מבלי לצאת מהבית. זה תורם לבקרה על ההוצאה על מנת שלא להוציא הוצאה גדולה מדיי.

חסכו בחשמל: שימו לב שבשעות הלילה האורות כבויים בבית, למעט מנורות שהשארתם בראש (מנורות לילה, שירותים וכו'). נסו לעבור לנורות חסכוניות כגון פלורסנט. כבו את המזגן בלילה, אם אינכם חייבים אותו.

רכשו מכונית חסכונית: ישנן מגוון סוגים של מכוניות משפחתיות. אם אתם משפחה הנוסעת הרבה בכבישים, אם זה להקפיץ ילדים לחוגים מחוץ לעיר או לפזר אותם בבתי הספר, או אם עבודתכם נמצאת רחוק מהעיר כך שאתם נדרשים לנסוע הרבה, אז תצרוכת הדלק שלכם עולה וכיום ידוע שמחיר הדלק בשמיים. לכן חשוב שתשימו לב שהמכונית שברשותכם היא אכן חסכונית ולא צורכת המון דלק.

השוו חבילות כבלים אינטרנט ורשת סלולרית: כיום יש המון חברות סלולריות זולות וחדשות מומלץ לברר על הרשת שהכי משתלמת עבורכם ואולי לעבור לחשבון משפחתי עבור מספר מנויים תחת אותו חשבון.
כנ"ל לגבי ספקיות חברות אינטרנט וכבלים, בררו על המבצעים האחרונים שיש ועברו לפי מה שמתאים ומשתלם לכם.

צאו לבילויים חינמיים או זולים כשמתאפשר, למשל הצגות או סדנאות חינמיות ומענייניות, התנדבויות לזמן הפנוי אם אתם מרגישים שבא לכם לתרום, ושלל אטרקציות ואירועים חינמיים או במחירים מוזלים במיוחד. אל תוותרו על הבילויים עם משפחתכם!

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן