מדור משפחה והורות


החיים לאחר הלידה


לאחר שעברת לידה, את תחושי כנראה בחוסר הפנאי והזמן הפנוי שלך לעצמך, אך תהיי כל כך מאושרת מהתינוק הנפלא שהבאת לעולם .

כיצד תתמודדי עם החיים של אחרי הלידה ועם הכניסה של התינוק לחייך שגוזל הרבה מאוד זמן אנרגיות וכוח, ובאופן כללי זהו אתגר מסוג חדש, וכמובן מכניס גם אושר רב!

כשאת נמצאת בהריון את ובן הזוג מלאים בציפיות לקראת הלידה  ובהתרגשות שכעת אתם הופכים למשפחה אחת גדולה.
לאחר הלידה את ובן-זוגך הפכתם להורים, ודברים רבים משתנים בחייכם, והשינוי הוא רחב וגדול.
למשל, לפני כן היית עושה אימוני כושר וספורט בקלות, או הולכת מהר כשביצעת הליכה מהירה. כעת, זה פחות מתאפשר.
גם הבגדים צריכים לעבור שינוי כשאת נמצאת בהריון ולא תוכלי ללבוש את אותם בגדים שלבשת בעברך, כי גזרת הגוף שלך משתנה, מתעגלת או מתרחבת יותר, ולאחר הלידה תרצי לחזור לגזרה סבירה יותר אך אל תשכחי שתהליך השלת המשקל העודף לאחר הלידה הוא איטי ותתאזרי בסבלנות ככל הניתן.
בעקבות הטיפול בתינוקכם, הכולל האכלות, החלפות טיטולים,הנקות, התעוררויות באמצע הלילה, טיפת חלב, החלפת חיתולים, מקלחות, ועוד, את עלולה להרגיש אולי מרחק מבן-זוגך.
לכן, פני זמן איכות לבן זוגך, ושתפי אותו במה שעל ליבך, כנות היא דבר חשוב והוא בעצם הפרנטר שלך לחיים, לכן חשוב שתשתפי אותו ויחד תפתרו את כל הבעיות, אם נוצרו ותגיעו להחלטות משותפות ותחזקו את הזוגיות שלכם, תעודדו אחד את השנייה. אל תשכחו לדבר גם על דברים  נוספים כמו העתיד שלכם וכו' ולא רק על הבעיות וגידול התינוק החדש.

אסור לשכוח לפנות זמן איכות גם לעצמך כמובן, כדי להיטען מחדש באנרגיות שאת כה זקוקה להן.
אם זה לקרוא ספר או לצאת לטיול רגלי בפארק בכל מקום שעולה על רוחך, צפי בסרט או כל פעילות אחרת שאת אוהבת שמעלה את מצב רוחך, זה יעזור לך מאוד.
ודאי יש לך חברות קרובות או אחיות או קרובות משפחה שיגיעו לבלות זמן איתך אז אל תתביישי לבקש עזרה התייעצויות כאלה ואחרות, ועוד.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן