מדור משפחה והורות


שילוב דשא סינטטי בגינה לחוויה משפחתית נעימה


אם גם אתם חולמים על גינה נקייה, יפה ומטופחת שבה תוכלו לבלות זמן איכות עם המשפחה שלכם, כנראה שעוד לא נחשפתם ליתרונות של מרבד הדשא הסינטטי. דשא סינטטי הוא פתרון קסם לגינה חסכונית אך יפה ומטופחת שכיף לבלות בה זמן איכות עם כל המשפחה.

אחד האלמנטים הבולטים ביותר בכל גינה הוא מרבד הדשא. מרבד הדשא מכסה לרב שטח נכבד מהגינה והוא משמש לבילוי ולפנאי. על מנת להינות ממנו בצורה המקסימלית עלינו לדאוג לו ולטפח אותו.

דשא טבעי או דשא סינטטי?

כאשר מדובר במרבד דשא טבעי, עלויות של תחזוקת הגינה עולות, מאחר והדשא דורש השקייה מרובה בעיקר בימי הקיץ החמים ובנוסף לתחזוקה השוטפת השבועית הכוללת גיזום, כיסוח וניקוש עשבים. ברב המקרים, גם אם תקפידו למלא אחר שלל המטלות, זוהי אינה ערובה שהדשא שלכם ישמר ירוק ויפה לאורך השנה כולה. לכן, הפתרון האולטימטיבי לבעיה זו, הוא שילוב דשא סינטטי בגינה.

דשא סינטטי שומר על גינה נקייה ומטופחת לאורך זמן, והכי חשוב, מאפשר לנו לבלות ולהינות בגינה יחד מבלי להתעסק ברב הזמן הפנוי שלנו בתחזוקה שלה. חשוב מאוד לזכור, כי בחירת מרבד דשא סינטטי איכותי הוא תנאי מינימאלי לעמידות לאורך זמן. קיימים כיום מרבדי דשא סינטטי במגוון רחב של סוגים ובקשת רחבה של מחירים, והקלות שבה אנו עשויים להתפתות לרכוש מרבד דשא סינטטי בעלויות נמוכות, גבוהה במיוחד.

עלינו לזכור כי יש מקרים בהם הזול עולה ביוקר, ודשא סינטטי הוא אחד מהם. הרי העלויות אינן מסתכמות בעלויות מרבד הדשא הסינטטי אותו בחרנו. לעלויות אלו מתווספות עלויות ההתקנה והעזרים הדרושים להתקנה. בחירת מרבד דשא סינטטי לא איכותי, יתבלה תוך זמן קצר, והנאתנו ממנו תיפגם עם הגשם הראשון. דשא סינטטי זול, לרב בעל סיבים קצרים, דוקרניים ולא נעימים למגע כך שלא נעים להתגלגל ולשחק עליהם, הם נוטים להתפורר תחת קרני השמש או בימים גשומים, גורמים ללכלוך, ולרב, הבסיס שלהם אטום לחלחול נוזלים מה שיגרום לשלוליות והצפות שקשה מאוד להיפטר מהן בדרך אחרת.

אז איך מתקינים דשא סינטטי?

כאשר מדובר על מרבדים קטנים שאנו רוצים לכסות בעזרתם שטחים קטנים יחסית ניתן להתקין את המרבד באופן עצמאי ואף להפוך את זה לפרויקט משפחתי בו אתם מקימים את הדשא שלכם יחד. ההתקנה אינה מסובכת במיוחד, אך היא דורשת עבודה יסודית. מי שאין בידו ידע בסיסי ויכולת פיזית, מומלץ שישאיר זאת לאנשי מקצוע המתמחים בתחום. התקנת הדשא הסינטטי משתנה על פי השטח עליו מותקן המרבד. התקנת דשא סינטטי על האדמה שונה לחלוטין מהתקנת דשא סינטטי על רצפות או על משטח קשה. במקרה ומדובר בהתקנה על האדמה, יש להקפיד ליישר היטב את הקרקע, ליצור שיפוע לניקוז מים, לפרוז יריעת פלריג על הקרקע, למתוח אותה ולהדק אותה בעזרת יתדות ברזל, לפזר מצע כמו שומשמית, חצץ, או כל חומר מילוי אחר, ולאחר מכן יש לפרוס את יריעות הדשא הסינטטי, ולהדביק אותן כאשר הסיבים שלהם נוטים לאותו הכיוון.

איך מנקים דשא סינטטי?

בקלות. בעזרת מגרפה בעלת שיניים רכות או בעזרת מטאטא כבישים בעל סיבים גסים, מטאטאים את המרבד עם כיוון צמיחת הסיבים והמרבד נקי ברגע.

עוד מנושאים דומים

מקורי

שחור

לבן